Wyniki badań na temat waporyzacji medycznej marihuany

Medyczna marihuana

Stająca się co raz bardziej popularnym lekarstwem w Polsce, medyczna marihuana zdobywa rzesze nowych, oddanych użytkowników którzy są świadomi zalet płynących z tej dobroczynnej, prozdrowotnej rośliny. Wraz z rosnącą popularnością, temat waporyzacji także wypływa na światło dzienne, oddając w nasze ręce zdrowszą, o wiele bezpieczniejszą metodę konsumpcji marihuany, która posiada szereg unikatowych zalet.

Użytkownicy waporyzacji nie muszą być drugi raz przekonywani co do jej zalet, doskonale wiedząc o jej atutach które stawiają na podium tą metodę konsumpcji, o wiele zdrowszą i bezpieczniejszą dla zdrowia niż tradycyjne metody palenia marihuany. Jednakże same słowa nie wystarczą, prężnie pojawiające się z każdym miesiącem wyniki badań na temat waporyzacji jasno sugerują, iż jest to bezsprzecznie najlepsza obecnie dostępna na rynku forma przyswajania marihuany.

Zdrowie płynące z waporyzacji

Marihuana znana jest ze swojej znikomej szkodliwości na organizm ludzki, oprócz dowodów które jasno podkreślają jej zdrowotne atuty dla naszego ciała i umysłu, warto zastanowić się nad samą ideą waporyzacji, która przenosi te ważne elementy na znacznie wyższy poziom. Standardowe metody przyswajania marihuany wyzwalają przez spalanie suszu w wysokiej temperaturze około 400 różnego rodzaju toksyn i substancji smolistych, które zaburzają poglądy co do zdrowotnych właściwości palenia.

Waporyzacja staje w szranki ze standardowymi metodami, odcinając negatywne wpływy z palenia, nie pozwalając toksynom i substancjom smolistym na dostanie się do naszych płuc, tym samym redukując ryzyko związane z konsumpcją marihuany. Przez brak kontaktu z dymem, para uwalniana z waporyzatora składa się wyłącznie z aerozolu kannabinoidowego, będącego niegroźnym źródłem dostarczania kannabinoidów do naszego organizmu.

Przeprowadzane na całym świecie niezależne badania naukowe dowodzą, iż waporyzacja skutecznie poprawia kondycję dróg oddechowych, redukując negatywne efekty spożywania marihuany.

Bez dymu, bez ognia

Opublikowane na łamach czasopisma Clinical Pharmacology & Therapeutics wyniki badań przeprowadzonych na 18 ochotnikach w San Francisco pokazały, że stężenie kannabinoidów znajdujących się we krwi poprzez waporyzację jest kilkukrotnie większe w porównaniu z typowymi metodami konsumpcji, jasno pokazując iż waporyzacja jest także idealnym rozwiązaniem do cieszenia się efektami medycznej marihuany w jak największym procencie, redukując liczbę niedostających się do krwi szkodliwych elementów konopi. Ponadto poziom tlenku węgla uzyskany poprzez waporyzację jest znacznie mniejszy przez zastosowaną metodę parowania, która nie występuje podczas standardowego przyswajania marihuany. Redukcja toksycznego dla płuc tlenku węgla jasno wskazuje na pozytywne aspekty waporyzacji, która dba o zdrowie użytkownika, odsuwając od niego negatywne związki, mogące zagrozić prawidłowemu funkcjonowaniu układu oddechowego.

Werdykt waporyzacji

Ludzkie płuca nie ewoluują tak błyskawicznie jak zmieniające się metody konsumpcji marihuany, nie są przygotowane na skuteczne wdychanie produktów ubocznych spalania medycznej marihuany, które bez waporyzacji mogłyby zagrozić osobom chorym na takie dolegliwości jak np. astma.

Waporyzacja przepuszczając ogrzane powietrze przez roślinę nie zapala go, uwalnia jednak kannabinoidy w parze wodnej, która wolna jest od produktów ubocznych powstałych przy typowej metodzie palenia. Badania przeprowadzone w 2018 roku w Stanach Zjednoczonych podkreślają, że użytkownicy z podrażnionymi drogami oddechowymi poprawili funkcjonowanie swoich płuc dzięki przejściu na metodę waporyzacji. Krótko mówiąc, waporyzery to obiecujące produkty dla użytkowników medycznej marihuany, osób które chcą zaoszczędzić na ilości suszu, a także ceniących sobie uniknięcie jakichkolwiek problemów związanych z płucami, preferując tym samym szybsze i zdrowsze użytkowanie produktu jakim jest medyczna marihuana.

Terpeny w konopiach - poznaj ich właściwości!